مقاومت چوب ترموود در مقابل آب و نور خورشید چقدر است؟

پرسش مهمی که اقلب برای خریداران پیش می آید ، این است که چوب ترموود چقدر در مقابل اشعه ماورای بنفش نور خورشید و باد ، باران و رطوبت مقاوم است؟ این مقاومت بستگی به طیف وسیعی از عوامل دارد ، که در زیر آنها را بررسی خواهیم کرد.

مقاومت در مقابل نور خورشید و آفتاب

پرتوهای فرابنفش خورشید در مدت زمانی کوتاهی، باعث تغییر رنگ چوب ترموود می شود. تغییرات فراوانی پس از گذشت چند هفته قابل مشاهده می باشد. نور ماوراء بنفش خورشید، لیگنین چوب را تجزیه می کند ، لیگنین یک ترکیب شیمیایی بوده که بافت سلولی یک درخت را حفظ می کند. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در معرض نور ماوراء بنفش منجر به تجزیه سلولز خواهد شد که یک عنصر اصلی در دیواره های سلول های گیاهی می باشد. که تجزیه و از بین رفتن آن باعث می شود سطح ترموود نرم و  ضعیف تر شود که در نهایت باعث دفورمه شدن و تغییر رنگ چوب ترمو خواهد شد.

مهمترین عاملی که در ساخت محصولات نمای ساختمان قابل توجه است مقاومت محصول در برابر نور خورشید است. ویژگی مقاومت چوب ترموود شامل ثابت ماندن رنگ و اندازه در برابر نور مستقیم خورشید می باشد. همچنین با کیفیت بودن Thermowood و مقاومت آن در برابر اشعه UV خورشید بستگی به فرایند تولید دارد. یکی از این راه حل ها، افزایش گرمای محصول در حین تولید و در نتیجه فشرده سازی بیشتر و جلوگیری از انقباض چوب در برابر نور خورشید می باشد. رنگ ترمو نیز برای مقاومت چوب ترمو در در مقابل تغییر رنگ محصول مورد استفاده قرار می گیرد.

مقاوم در برابر باد

تولید کنندگان ترموود، در اوایل فرایند ترمو جهت استحکام چوب نما و چوب ترمو و مقاومت آن در مقابل طوفانها و وزش باد شدید پیش بینی های لازم را اندیشیده اند. یکی از این راه کار ها، تهیه قسمت پایین ترمو چوب و ایجاد شاسی برای چوب ترموود است به گونه ای که چوب ترمو در روی شاسی به طور صحیح و مساوی قرار گیرد و با پیچ های مخصوص کاملاً بسته و محکم شود. این به ما امکان می دهد در هر شرایط آب و هوایی ، نمای چوب ترمو را نصب و اجرا نماییم. اگر نصب ترمو توسط متخصصان این زمینه صورت پذیرد ، ما به شما اطمینان خواهیم داد که سالها مشکلی نخواهید داشت.