ورق کامپوزیت آلوتایل (ALUTILE)

ورق کامپوزیت آلوتایل نوعی از صفحه آلومینیومی کامپوزیتی می باشد که از آلومینیوم و پلی اتیلن بصورت فشرده تشکیل شده و می توان آن از آن جهت نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی، سقف، پمپ بنزین، دیوارها، غرفه های نمایشگاهی و … استفاده نمود.

استفاده از ورق کامپوزیت آلوتایل (ALUTILE) بسیار مقرون به صرفه بوده. و هدف تولید ALUTILE مبتنی بر ایده های جدید و اقتصادی و استفاده از فناوری های جدید است. با به کارگیری از آلوتایل ، هر گونه محدودیت در اجرای طرح های جدید و خاص در نمای هر نوع ساختمان ، فقط به ایده طراحان و معماران بستگی داشته و به دلیل عمر بالای نما، هیچگونه خرابی و پوسته شدن ورق در گذر زمان رخ نخواهد داد.

انواع رنگ ورق کامپوزیت آلوتایل برای هر سلیقه ای وجود دارد. سطح چشمگیر و جزئیات بالا در طراحی نما به ساختمان روح تازه می بخشد. آلوتایل تضمین می کند که این انتقال اتفاق می افتد. استفاده از فناوری PVDF و Nano PVDF برای پوشش ورق، پایداری رنگ را تضمین می کند و هیچ ترک و پوسته شدن در رنگ های آلوتایل ایجاد نخواهد شد.

مزایا و ویژگی های ورق کامپوزیت آلوتایل

1- وزن سبک

ورق کامپوزیت در حدود 5 الی 8 کیلوگرم در هر متر مربع وزن دارند و به نسبت سایر مواد مانند شیشه ، و سیمان و سنگ وزن کمتری دارند. طبق مطالعات ، ورق کامپوزیت آلومینیوم حدود 90درصد وزن سبک تری نسبت به سنگ گرانیت ، 85درصد سبک تر از متریال سیمان و 75درصد سبک تر از متریال شیشه می باشد که باعث سبک تر شدن وزن ساختمان می شود.

2- مونتاژ ، سهولت نگهداری

ورق کامپوزیت نسبت به دیگر مصالح نمای ساختمان از مونتاژ و سهولت نگهداری بیشتری برخوردار می باشد

3- عایق صدا

استفاده از ورق های کامپوزیت به دلیل خاصیت مواد مرکزی آن از قابلیت بسیار مناسب عایق صوتی برخوردار است.

4- تنوع بالا در رنگ

از سیستم با کیفیت بالا برای پاشش رنگ صفحات استفاده می شود تا رنگ مورد نیاز بالاترین مقاومت را در مقابل شرایط سخت آب و هوایی و آلودگی های محیطی دارا باشد. این خصوصیات توسط پوششهای فلوراید یا PVDF ممکن می شود.

5- مقاومت در برابر حریق

از نظر مقاومت در برابر حریق ، این متریال در اکثر کشورها به عنوان مواد ضد حریق معرفی شده و مورد به کارگیری قرار می گیرند و پس از آتش سوزی باعث آلودگی محیط زیست نمی شوند زیرا تمام مواد مورد استفاده در تولید آن بدون ماده CFC می باشد.

6- ضد زلزله

ورق کامپوزیت آلوتایل به صورت مستقیم به نمای سازه متصل نمیشوند، پس در این صورت هنگام وقوع زلزله ، ورق ها تکان می خورند و درصد احتمال فروریختن آنها به پایین ترین حد می رسد.

7- آب بندی نمای کامپوزیت

با ایجاد امکان آب بندی نما با ورق کامپوزیت آلوتایل ، نفوذ آب به زیر نما امکان پذیر نیست و آب پس از هدایت به شیارهای مستقر شده، آب باران و برف از شیار ها به محل مورد نظر خارج می شود. بعلاوه ، این ورق کاموزیت آلوتایل در برابر خوردگی ناشی از بارن های اسیدی کاملاً مقاوم می باشند.

8- سرعت بالا در اجرای نمای کامپوزیت

ورق کامپوزیت سرعت بالایی در نصب و اجرا دارد و در زمان کوتاهی نسبت به دیگر مصالح اجرا می شود.

9- امکان ایجاد قوس و خم