تابلو کامپوزیت | تابلو مغازه با ورق کامپوزیت

امروزه با بروز شدن سلایق افراد، متریال ها هم دستخوش تحول شده و شاهد ظهور متریال های بروزی مانند ورق کامپوزیت هستیم. از جمله بخش هایی که برای مراکز خرید، پاساژ ها، مغازه ها، شرکت ها و … حائز اهمیت است، تابلو آن مجموعه می باشد که می‌تواند در زیبایی و جذب مشتریان نقش مهمی داشته باشد. در بین متریال های که جهت ساخت تابلو مورد استفاده قرار میگیرد، ورق کامپوزیت به دلیل ویژگی ها و مزایایی که دارد بیشتر از سایر متریال های تابلو مورد توجه قرار گرفته است.

ورق کامپوزیت با ساختاری از جنس آلومینیوم با قطری بسیار نازک و هسته پلیمری ساخته می شود ورق کامپوزیت متریالی بروز بوده و به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد مورد توجه پیمانکاران و انبوه سازان ساختمان قرار گرفته است.

از جمله مزایای ورق کامپوزیت نسبت به دیگر محصولات نمای سنتی می‌توان به مزایایی همچون وزن سبک ، قابلیت ضد زلزله ، نصب سریع و آسان ، امکان شکل پذیری ورق ، کاهش هزینه های جانبی ساختمان ، قابلیت ضد حریق ، تنوع در رنگ و ابعاد ، حمل و نقل آسان و قابلیت آکوستیک و غیره اشاره داشت.

با توجه به مزیت های ذکر شده این نوع نما در بیشتر انواع نماها مانند ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به قابلیت اعمال انواع طرح های خلاقانه در نمای داخلی و خارجی ساختمان ، ورق کامپوزیت مورد توجه پیمانکاران و معماران قرار گرفته است.

تابلو کامپوزیت
تابلو کامپوزیت

ورق کامپوزیت تابلو

در دنیای امروز زیبایی معابر عمومی بسیار حائز اهمیت است مخصوصاً تابلوهای تبلیغاتی که باعث جلب توجه بیشتر می شوند و میتوانند در فروش بیشتر مرکز تجاری و برندها تاثیر مستقیم بگذارد. به دلیل زیبایی بصری که ورق کامپوزیت داراست در ساخت تابلوهای تبلیغاتی در نمای خارجی بسیار محبوب است.

ورق کامپوزیت مورد استفاده در ساخت تابلو، از سه لایه اصلی که دو لایه از جنس ورق آلومینیوم با قطر ۰/۵ الی ۳ میلیمتر و لایه مرکزی از جنس مواد پلی اتیلن، ساخته شده است. لایه بیرونی ورق کامپوزیت تابلو را توسط پوشش آستر اپوکسی رزین و لایه PVDF پوشیده می شود که در برابر اشعه نور خورشید UV مقاوم بوده و رنگ مورد استفاده در تولید ورق کامپوزیت از پیشرفته ترین تکنولوژی رنگ در دنیا بوده که در برابر شرایط نامساعد جوی ماننده باران های اسیدی، طوفان و تابش مستقیم نور خورشید مقاوم می باشد.
اجرای تابلو کامپوزیت
اجرای تابلو کامپوزیت

ویژگی ها و مزایای تابلو ورق کامپوزیت

ورق کامپوزیت ساخته شده از آلیاژی مقاوم بوده و جهت نصب حروفهای برجسته ساختاری مناسب دارد. و همچنین امکان اجرا در انواع رنگ را به دلیل تنوع تقریبا نامحدود رنگ بندی دارا می باشد. از دیگر مزایای ورق کامپوزیت تابلو می توان به مقاومت بالای آن در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید اشاره داشت که طی سال ها تغییر رنگ نداده و پوسته نمی شود. همچنین با شرایط مختلف جوی سازگار بوده و در مقابل بارانهای اسیدی شهرهای بزرگ دارای مقاومت بالایی می باشد.

از جمله مزایای ورق کامپوزیت تابلو قابلیت نانو آن بوده که خاصیت خود تمیز کنی داشته که سطح آن از آلودگی ها و گرد و غبار بصورت خودکار پاکسازی می شود و جلوه خود را به صورت همیشگی حفظ خواهد کرد.

ورق کامپوزیت تابلو دارای مزیت های مختلفی بوده آن را به انتخاب اول در بین دیگر متریال های تابلو مبدل نموده است. تابلو کامپوزیت زیبایی و شیکی خاصی به مراکز خرید، مغازه، باشگاه، پاساژ و … می بخشد. در زیر ویژگی ها و مزایای ورق کامپوزیت تابلو ذکر شده است :
 • وزن سبک و کاهش وزن تابلو
 • مقاوم در برابر شرایط نامساعد جوی
 • مناسب جهت مناطق گرمسیر و مرطوب
 • دارای ثبات رنگ و مقاومت بالای رنگ در برابر تابش مستقیم نور خورشید
 • حمل و نقل آسان
 • نصب سریع
 • امکان اجرای انواع طرح با توجه به شکل پذیری ورق کامپوزیت
 • تنوع در رنگ
 • قابلیت آکوستیک
 • قیمت مناسب
 • بدون نیاز به شستشو مدام
 • امکان تعمیر پنل های معیوب بدون تخریب کل تابلو
 • تنوع در ابعاد
 • مقام در برابر حریق
تابلو ورق کامپوزیت
تابلو ورق کامپوزیت

قیمت تابلو کامپوزیت

موارد متعددی در قیمت تابلو کامپوزیت تاثیر گذار هستند که از جمله این موارد می توان به ضخامت ورق کامپوزیت، برند، نوع ورق کامپوزیت و متراژ تابلو اشاره کرد. شایان ذکر است با توجه به نوسانات ارز، قیمت ثابتی را نمیتوان برای تابلو کامپوزیت در نظر گرفت. در زیر بصورت فهرست وار این موارد ذکر شده اند :
 • برند ورق کامپوزیت
 • نوع ورق کامپوزیت (آینه ای، طرح چوب و …)
 • ضخامت ورق کامپوزیت
 • ابعاد تابلو
 • نوع رنگ بکاررفته در ورق
 • نوع برد و سیستم روشنایی تابلو
 • ارتفاع تابلو و داربست
 • متریال مورد استفاده در ساخت حروف تابلو
تابلو کامپوزیت پمپ بنزین
تابلو کامپوزیت پمپ بنزین

نصب و اجرای تابلو ورق کامپوزیت

اجرای ورق کامپوزیت از مهمترین مراحل ساخت تابلو بوده به نحوی که حتی ساخت تابلو با بهترین متریال انجام شده باشد ولی اجرای تابلو توسط افراد ناشی انجام شود، خروجی کار قابل قبول نخواهد بود. تیم اجرای تابلو نما آلومینیوم با سال ها تجربه در زمینه اجرای انواع تابلو کامپوزیت، آماده اجرای صفر تا صد، از تامین ورق کامپوزیت تا اجرا در کنار شماست. جهت استعلام قیمت ورق کامپوزیت و اجرا با کارشناسان گروه تخصصی نما آلومینیوم تماس حاصل فرمایید.
ورق کامپوزیت تابلو مغازه
ورق کامپوزیت تابلو مغازه

انواع تابلو کامپوزیت

ورق کامپوزیت دارای انواع و طرح های مختلفی از جمله ورق کامپوزیت طرح سنگ ، ورق کامپوزیت طرح چوب ، ورق کامپوزیت طرح آجر ، ورق کامپوزیت رنگی و ورق کامپوزیت آینه ای می باشد

تابلو کامپوزیت چلنیوم
تابلو کامپوزیت چلنیوم

تابلو کامپوزیت چلنیوم

از انواع تابلو کامپوزیت می توان به تابلو چلنیوم اشاره کرد که حروف بکار رفته در تابلو، برجسته بوده و جلوه خاصی را به تابلو کامپوزیت می بخشد. جنس حروف چلنیوم از پلکسی گلاس و آلومینیوم بوده و با توجه به بکار رفتن این حروف بر روی سطح ورق کامپوزیت، این نوع تابلو دارای دوام و زیبایی منحصر به فردی می باشد که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

تابلو کامپوزیت طرح چوب

ورق کامپوزیت طرح چوب از جمله طرح های پرطرفدار تابلو کامپوزیت بوده و با توجه به وجود طرح رگه های چوب بکاررفته در آن، حس چوب طبیعی را در بیننده القا میکند و با توجه به اینکه استفاده از چوب طبیعی مشکلات خاص خود را داشته و می تواند دچار پوسیدگی و تغییر رنگ گردد، استفاده از ورق کامپوزیت در تابلو موجب بالارفتن عمر آن گردد.

تابلو کامپوزیت طرح آینه ای

از جمله طرح خاص تابلو کامپوزیت، استفاده از ورق کامپوزیت آینه ای می باشد که در دو نوع نقره ای و طلایی بکار می‌رود. در تولید ورق کامپوزیت آینه ای از پوشش های فشرده و مقاوم PE و PVDF استفاده میگردد که نمایی شبیه به آینه به رنگ نقره ای یا طلایی ایجاد خواهد کرد. این نوع پوشش در برابر شرایط نامساعد جوی و اشعه ماوراء بنفش خورشید UV از مقاومت و پایداری بالایی برخوردار است.

 

رنگ ورق کامپوزیت تابلو

طراحی و رنگ بندی تابلو کامپوزیت بر اساس دیزاین مرکز خرید یا مغازه انجام می پذیرد که استفاده از رنگ روشن و سفید برای ورق کامپوزیت موجب بهتر نمایان شدن حروف و لوگو های تابلو شده و جلب توجه بیشتری نسبت به سایر رنگ ها می‌کند. چنانچه رنگ حروف و لوگو برند مورد نظر سفید باشد استفاده از ورق کامپوزیت تیره جلوه خاصی را به تابلو می بخشد.

تابلو-کامپوزیت

 

تابلو ورق کامپوزیت فروشگاه

تابلو فروشگاه کامپوزیت