ورق کامپوزیت

ALUMINUM COMPOSITE PANEL

ورق کامپوزیت از ۳ لایه تشکل شده است که دولایه ورق از جنس آلومینیوم به قطر 3 الی 0/5 میلیمتر و یک لایه از مواد پلی اتیلن به قطر 3 الی 5 میلیمتر تشکیل شده، لایه بیرونی از یک رویه آستر اپوکسی رزین و یک لایه PVDF جهت ثابت ماندن رنگ می‌باشد، تشکیل شده است. سطح ورق کامپوزیت پنل با یک لایه فیلم محافظت می‌شود.
نمای ساختمان با پنل ها با اندازه‌های مختلف با جنس آلومینیوم در اندازه‌های دلخواه به قطر 4 میل تشکیل شده از دو رویه ورق آلومینیوم و هسته داخل آن‌ها از جنس پلی اتیلن و مواد معدنی ضد آتش و رویه از جنس رزین PVDF، که به اصلاح به آن Aluminum Composite Panels گفته می‌شود.

ورق کامپوزیت
ورق کامپوزیت

دسترسی سریع به موضوعات

از ورق کامپوزیت برای نمای ساختمانها و یا دیزاین داخلی با صفحات بزرگ یا کوچک از جنس آلومینیوم در ابعاد مورد نظر با ضخامت 4 میلی متر مانند دیوارها ، پارتیشن ها و سقف های کاذب مورد استفاده قرار می گیرد که به اصطلاح به آن (Aluminum Composite Panels) گفته می شود. ورق های کامپوزیت پنل ، مصالح به روز معماری مدرن می باشند که امروزه مورد استقبال طراحان معمار و پیمانکاران ساختمان قرارگرفته.

مورد استقبال قرارگرفتن و کاربری زیاد ورق های کامپوزیت پانل آلومینیوم به عنوان مصالح پیشرو در نمای ساختمان و با کیفیت بالا و بدون محدودیت در طراحی و اجرای آن ، این محصول را به انتخاب اول متخصصان صنعت ساختمان تبدیل کرده است.

با توجه به موارد ذیل ، ورق کامپوزیت دارای کیفیت و انواع مختلفی هستند :

 • قطر و ضخامت ورق کامپوزیت
 • نوع آلیاژ آلومینیوم بکار رفته در لایه های ورق
 • رنگ مورد استفاده در پوشش بیرونی
 • نوع متریال مورد استفاده در لایه میانی

اجزای ورق کامپوزیت آلومینیوم

1) پوشش محافظ ضد خش که پس از اتمام نصب، از روی ورق کامپوزیت کنده می شود.
2) لایه چسب عایق ضد خش از جنس رزین
3) لایه رنگ PVDF (نانو تکنولوژی) برای تثبیت پوشش رنگ
4) ورق از جنس آلومینیوم
5) چسب
6) لایه ای از جنس مواد پلی اتیلن با قطر 3 تا 5 میلی متر
7) چسب
8) ورق از جنس آلومینیوم
9) پوشش رنگ پی استر

اجزای ورق کامپوزیت

مزایای ورق کامپوزیت

ورق کامپوزیت آلومینیوم دارای ویژگی های بسیاری می باشد که در زیر به برخی از مزایای ورق کامپوزیت اشاره خواهیم داشت :

 • ضد آبورق آلومینیوم بکاررفته در ورق‌های کامپوزیت زنگ نمی زند که این ویژگی باعث می‌شود که این ورق‌ها برای کاربردهای مختلف در محیط‌های بیرونی مانند نمای ساختمان‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و ... که در معرض باران و رطوبت قرار دارند، بسیار مناسب می باشند. به دلیل مقاومت بالا در برابر آب و شرایط جوی نامساعد، این ورق‌ها به عنوان یک گزینه محبوب برای نمای ساختمان بکاربرده می شود.
 • مقاوم در مقابل حریقهسته این ورق‌ها از مواد معدنی مقاوم در برابر حرارت ساخته شده است که از گسترش آتش جلوگیری می‌کند. این مواد معمولاً شامل هیدروکسید آلومینیوم یا هیدروکسید منیزیم هستند که هنگام حرارت دیدن، آب آزاد می‌کنند و باعث خاموش شدن آتش می‌شوند. اصلی‌ترین ویژگی این ورق‌ها مقاومت در برابر آتش است. هسته معدنی آن‌ها مانع از گسترش آتش می‌شود و در مواقع حریق، ایمنی ساختمان را افزایش می‌دهد.
 • مناسب برای اقلیم های مختلف ایرانورق کامپوزیت به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد، برای استفاده در انواع مختلف اقلیم‌ها مناسب است. در اقلیم‌های گرم و خشک در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) مقاوم هستند، که مانع از تغییر رنگ و کاهش کیفیت ورق می‌شود. هسته معدنی این ورق‌ها می‌تواند به کاهش انتقال حرارت کمک کند، که باعث کاهش نیاز به سیستم‌های خنک‌کننده در داخل ساختمان می‌شود. در اقلیم‌های سرد و مرطوب، ورق‌های کامپوزیت دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت هستند و از نفوذ آب و زنگ زدگی نما جلوگیری می‌کنند. دراقلیم‌های شرجی و ساحلی، در مناطق شرجی و ساحلی که رطوبت هوا زیاد است، ورق‌های کامپوزیت به خوبی در برابر خوردگی مقاومت میکنند.
 • صرفه جویی در مصرف انرژیورق‌های کامپوزیت به دلیل ویژگی‌های آیزولاسیون حرارتی و عایقی که دارند می‌توانند باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی شوند. این ورق‌ها معمولاً دارای هسته‌های عایق حرارتی هستند که باعث کاهش انتقال حرارت از داخل به خارج یا برعکس می‌شوند. به عبارت دیگر، ورق‌های کامپوزیت می‌توانند از انتقال حرارت از یک سمت به سمت دیگر جلوگیری کنند، که باعث کاهش نیاز به استفاده از سیستم‌های گرمایشی یا سرمایشی در ساختمان می‌شود. این کاهش در مصرف انرژی منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی و کاهش اثرات منفی بر محیط زیست می‌شود. از آنجای که سطح آلومینیوم بسیار صاف و صیقلی است ، نور خورشید را منعکس می کند و گرما را جذب نمی کند و مقاومت بالایی در برابر شوک های حرارتی داشته و از افزایش دمای ساختمان جلوگیری می کند.
 • پوشش مقاومپوشش رنگ نهایی که روی ورق کامپوزیت قرار می گیرد با دوام ترین و پیشرفته ترین فناوری رنگ در جهان است و حداقل دوام آن در برابر خورشید پانزده سال است و همچنین دارای ثبات رنگ در زمان اجرای نما و بعد از آن می باشد
 • وزن سبکآلومینیوم یک فلز سبک و در عین حال مقاوم است. لایه‌های آلومینیومی بکاررفته در تولید ورق های کامپوزیت دارای ضخامت (حدود 0.5 تا 1 میلی‌متر) کمی هستند. هسته مرکزی که معمولاً از مواد معدنی مانند پلی‌اتیلن یا هیدروکسید آلومینیوم ساخته می‌شود، وزن بسیار کمی دارد و به کاهش کلی وزن ورق کمک می‌کند. وزن سبک ورق‌های کامپوزیت باعث می‌شود که حمل و نقل آن‌ها آسان‌تر شده و هزینه‌های مربوط به حمل و نقل کاهش یابد. استفاده از ورق‌های کامپوزیت سبک باعث کاهش بار کلی ساختمان می‌شود، که این امر می‌تواند هزینه‌های ساخت و ساز را کم کرده و موجب بهبود ایمنی ساختمان گردد. در ساختمان‌های بلندمرتبه، کاهش وزن نما می‌تواند به کاهش بار زلزله‌ای که به سازه وارد می‌شود، کمک کند.
 • شکل پذیری آسانامکان ایجاد طرح های گوناگون نمای ساختمان با ورق کامپوزیت به دلیل شکل پذیری آسان برای ایجاد نماهای متنوع در ساختمان و امکان اجرای ایده های گوناگون در طراحی به دلیل امکان اجرای طرح های خاص روی ورق و همچنین انجام آسان انواع ماشین کاری، خم کاری، سوراخ کاری ورق کامپوزیت
 • کاهش هزینه های نگهداری کاهش هزینه‌های نگهداری ساختمان یکی از مزایای مهمی است که استفاده از ورق‌های کامپوزیت در پروژه‌های ساختمانی به همراه دارد. ورق‌های کامپوزیت دارای طول عمر بسیار بالایی هستند. این ورق‌ها در برابر خوردگی، زنگ زدگی، تغییرات دما، و شرایط جوی مختلف مقاومت دارند که منجر به کاهش نیاز به تعمیرات و تعویض‌های مکرر می‌شود. نمای کامپوزیت به طور مداوم نیاز به شستشو ندارد و هزینه نگهداری آن پایین است. همچنین استفاده از ورق های نانو که قابلیت خودتمیزشوندگی دارند می توانند در کاهش هزینه های نگهداری نمای ساختمان موثر باشند.
 • نصب سریع و آسانورق‌های کامپوزیت به دلیل وزن سبک خود، نصب آسان‌تری نسبت به مواد سنتی مانند فلز، شیشه و سنگ دارند. این ویژگی باعث می‌شود که نیازی به بکارگیری تجهیزات سنگین برای نصب نباشد و کارگران بتوانند به راحتی و بدون مشکل نما را اجرا کنند. کاهش زمان نصب این نما منجر به کاهش هزینه های پروژه های ساختمانی شده که می تواند یک گزینه مناسب و جذاب برای پیمانکاران ساختمانی باشد. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که نصب ورق‌های کامپوزیت به یک فرآیند ساده و سریع تبدیل شود و در نهایت، به کاهش هزینه‌ها و زمان مرتبط با پروژه‌های ساختمانی کمک کند.
 • تعمیرات آسانتعمیرات آسان، جایگزینی ساده، و نصب راحت ورق کامپوزیت در صورت آسیب دیدگی از ویژگی‌های مهم این نما است که آن را برای استفاده در پروژه‌های ساختمانی جذاب می‌کند. خراش‌ها و خطوط کوچک روی سطح ورق کامپوزیت با استفاده از روش‌های خاصی مانند پولیش کردن یا استفاده از پوشش‌های تعمیری می‌توانند به سادگی رفع شوند. همچنین پنل های آسیب دیده بدون تخریب و صدمه به پنل دیگر، تعویض می گردند.
 • قابلیت آکوستیکورق‌های کامپوزیت به دلیل ساختار چندلایه‌ای خود می‌توانند دارای ویژگی‌های آکوستیکی خوبی باشند. این قابلیت‌ها باعث می‌شود که ورق‌های کامپوزیت به عنوان نمای ساختمانی مناسب برای بهبود عایق صوتی در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گیرند. هسته مرکزی ورق کامپوزیت که معمولاً از مواد معدنی یا پلی‌اتیلن ساخته می‌شود، نقش مهمی در جذب و کاهش انتقال صدا دارد. رق‌های کامپوزیت می‌توانند به عنوان عایق صوتی عمل کنند، که این امر به کاهش انتقال صدا بین فضاهای داخلی و خارجی ساختمان کمک می‌کند. این ویژگی به خصوص در مناطق پرترافیک و شلوغ شهری اهمیت دارد.
 • دارای تنوع بالاورق های کامپوزیت دارای رنگ بندی نامحدودی هستند که جوابگوی هر نیاز و سلیقه ای می باشند. این ورق ها در انواع مختلف ضد حریق، نانو، طرح چوب، طرح سنگ، آینه‌ای، ضد خش، PVDF، لانه زنبوری، طرح آجر تولید می گردند.
 • مقاومت بالای رنگمقاومت بالای رنگ ورق کامپوزیت یکی از ویژگی‌های مهم و برجسته این نمای ساختمانی است که آن را برای استفاده در انواع پروژه‌های ساختمانی و دکوراسیون داخلی و خارجی مناسب می‌سازد. بسیاری از مدل های ورق‌های کامپوزیت با پوشش PVDF پوشانده می‌شوند که این پوشش دارای مقاومت بالا در برابر اشعه UV، مواد شیمیایی، خط و خش و شرایط جوی سخت است. در فرآیند تولید ورق کامپوزیت، از رنگ‌های با کیفیت و مرغوب استفاده می‌شود که دارای ثبات رنگی بالا و مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی هستند. رنگ‌آمیزی ورق‌های کامپوزیت با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای مانند پوشش‌دهی کوره‌ای انجام می‌شود که باعث می‌شود رنگ به خوبی به سطح ورق بچسبد و مقاومت بالایی داشته باشد. ورق‌های کامپوزیت با پوشش رنگ مقاوم، طول عمر بالایی دارند و به مدت طولانی بدون نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی، ظاهر زیبا و کیفیت خود را حفظ می‌کنند.
 • حمل سریع و آسانورق‌های کامپوزیت به دلیل استفاده از مواد سبک مانند آلومینیوم و هسته پلی‌اتیلن، وزن کمی دارند. این وزن سبک، حمل و نقل این ورق‌ها را بسیار آسان‌تر می‌کند. ورق های آلومینیوم معمولاً در ابعاد استاندارد تولید می‌شوند که این امر باعث سهولت در بسته‌بندی و جابه‌جایی می‌شود. با وجود وزن سبک، ورق‌های کامپوزیت ساختار مقاومی دارند که در برابر ضربه و فشار مقاوم هستند. این ویژگی باعث می‌شود که در حمل و نقل آسیب نبینند. ورق‌های آلومینیوم کامپوزیت دارای انعطاف‌پذیری مناسبی هستند که این امر می‌تواند در هنگام جابه‌جایی و حمل و نقل کمک‌کننده باشد و از شکستن یا آسیب دیدن جلوگیری کند. همچنین به دلیل وزن سبک و بسته‌بندی آسان، هزینه‌های حمل و نقل و بارگیری ورق‌های کامپوزیت به طور قابل توجهی کمتر است.

برند های ورق کامپوزیت

 • بر روی برند مورد نظر کلیک نمایید

قیمت ورق کامپوزیت

قیمت ورق کامپوزیت به عوامل متعددی بستگی دارد که هر کدام از این عوامل می‌توانند تأثیر زیادی بر قیمت نهایی داشته باشند. این عوامل عبارتند از :

 • برند تولیدکننده ورق کامپوزیتبرندهای مختلف ممکن است قیمت‌های متفاوتی برای محصولات خود داشته باشند. برندهای مشهور و با کیفیت بالا معمولاً قیمت‌های بالاتری دارند.
 • نرخ ارزدر کشورهایی که واردات مواد اولیه وابسته به ارز خارجی است، نوسانات نرخ ارز می‌تواند تأثیر مستقیم بر قیمت ورق کامپوزیت داشته باشد.
 • ضخامت ورقضخامت ورق کامپوزیت نیز یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت است. ورق‌های ضخیم‌تر معمولاً گران‌تر از ورق‌های نازک‌تر هستند.
 • جنس و کیفیت مواد اولیهکیفیت و نوع مواد اولیه مورد استفاده در تولید ورق کامپوزیت، مانند آلومینیوم و پلی‌اتیلن، تأثیر مستقیم بر قیمت دارد. ورق‌های با کیفیت بالاتر و مواد اولیه بهتر معمولاً قیمت بالاتری دارند.
 • رنگ و پوشش ورقرنگ‌ها و پوشش‌های مختلف ورق کامپوزیت می‌توانند تأثیر زیادی بر قیمت داشته باشند. برخی از رنگ‌ها و پوشش‌های خاص مانند پوشش‌های ضدخش، نانو، یا پوشش‌های با رنگ‌های خاص مانند آینه ای، می‌توانند قیمت را افزایش دهند.
 • تکنولوژی تولیدتکنولوژی و فرآیندهای تولید نیز می‌توانند بر قیمت تأثیر بگذارند. استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر معمولاً باعث افزایش قیمت می‌شود.
 • هزینه‌های حمل و نقلهزینه‌های حمل و نقل و واردات مواد اولیه نیز می‌تواند بر قیمت نهایی ورق کامپوزیت تأثیرگذار باشد.
 • مقدار سفارشمقدار سفارش نیز می‌تواند بر قیمت تأثیر بگذارد. معمولاً خریدهای عمده و بزرگ‌تر با تخفیف‌های ویژه‌ای همراه هستند که می‌تواند قیمت واحد ورق را کاهش دهد.

? سوالات متداول در رابطه با ورق کامپوزیت

ورق کامپوزیت چیست؟

ورق کامپوزیت متریالی مدرن بوده که در نمای ساختمان ها و همچنین در دکوراسیون داخلی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. امروزه نمای کامپوزیت بسیار محبوب بوده و در ساختمان های تجاری و مسکونی از ورق کامپوزیت استفاده می گردد. ورق کامپوزیت از دو ورق آلومینیوم در پشت و رو، و یک هسته از جنس پلی اتیلن ترموپلاستیک و مواد هسته مقاوم در برابر آتش، ساخته می شود. نمای کامپوزیت به راحتی نصب می گردد و نسبت به دیگر متریال های نما، از مقاومت بالاتری در شرایط مختلف جوی برخوردار می باشد.

ورق کامپوزیت چگونه ساخته می شوند؟

ورق کامپوزیت دارای ساختاری چند لایه‌ای می باشد که شامل لایه‌های خارجی، لمینت میانی و مرکزی می باشند. در تعریفی خلاصه، ورق کامپوزیت، ترکیبی از ورق آلومینیوم و و پلی اتیلن فشرده در مرکز بوده و در 4 مرحله : آماده سازی ، روکش کردن ، کامپوزیت و نهایی سازی محصول نیز تولید می گردد. در مرحله 1 آلودگی و گرد و غبار از سطح آلومینیوم پاکسازی می شود و لایه از اسید بر روی ورق پاشیده می شود که چسبندگی سطح بالا می رود. در مرحله 2 یک روکش جهت افزایش مقاومت ورق در برابر حریق و افزایش انعطاف پذیری بر روی ورق کشیده می شود. در مرحله 3 اجزای ورق کامپوزیت توسط چسب و گرما به یکدیگر متصل می شوند. در مرحله 4، نهایی سازی محصول از لحاظ ابعاد (طول، عرض و قطر) انجام می پذیرد تا با استاندارد های جهانی منطبق باشد.

کاربرد های ورق کامپوزیت در چه مواردی است؟

ورق کامپوزیت دارای کاربردهای مختلفی می باشد که از آن می توان در نمای بیرونی ساختمان ، ستون ها و دکوراسیون داخلی ، سازه های نمایشگاهی ، تابلو های فروشگاه و مغازه و ... استفاده نمود.

آیا ورق کامپوزیت ضد آب است؟

پاسخ بلی می باشد به دلیل اینکه در مراحل ساخت، لایه های آلومینیومی و پلی اتیلن تحت فشار و حرارت بالا به یکدیگر پرس و چسبانده می شوند که این امر موجب استحکام و ضدآب شدن ورق کامپوزیت می گردد.

قیمت ورق کامپوزیت چقدر است؟

قیمت ورق کامپوزیت به عوامل مختلفی از جمله نواسانات بازار، برند سازنده، نوع ورق، ضخامت و عوامل دیگر بستگی دارد. جهت استعلام قیمت با شماره ۰۲۱۷۷۹۷۱۱۷۶ و ۰۹۱۲۲۱۱۲۹۰۱ تماس حاصل فرمایید.

سایز ورق کامپوزیت چقدر است؟

اندازه ورق های تولید شده بسته به برند تولید کننده ورق کامپوزیت، با یکدیگر متفاوت می باشند. اما اندازه استاندارد پانل های کامپوزیت آلومینیومی 1.25 متر در عرض و 3.20 متر در طول می باشد. ضخامت ورق کامپوزیت از 1.5 میلی متر تا 6 میلی متر متغیر می باشد.

نحوه تمیز کردن ورق کامپوزیت به چه صورت است؟

تمیز نمودن ورق کامپوزیت موجب زیبایی نمای ساختمان می گردد که زمان آن بسته به موقعیت مکانی ساختمان متفاوت می باشد. بطور مثال در مناطق صنعتی، نمای ساختمان باید دو بار در سال تمیز شود و همچنین در مناطق روستایی هر دو سال یکبار و در مناطق شهر، سالی 1 بار باید برای تمیزکاری اقدام گردد.

انواع ورق کامپوزیت

ورق های کامپوزیت بر اساس نوع ساختار و کیفیت ساخت آن دارای انواع مختلفی می باشند که بر طبق مورد استفاده آن از یکدیگر متمایز می شوند. در زیر به برخی از انواع ورق کامپوزیت اشاره خواهیم داشت :

ورق کامپوزیت PVDF

ورق کامپوزیت PVDF با نوعی از پوشش مقاوم در برابر خط و خش، پوشیده شده که آن را از دیگر ورق های کامپوزیت متمایز می سازد. این نوع ورق آلومینیوم کامپوزیت، به دلیل تکنولوژی که در فرمول آن بکار برده شده است، دارای ساختار رنگی است که دارای مقاومت بالایی در برابر شرایط نامساعد جوی و عوامل اسیدی دارد. از دیگر مزایای ورق کامپوزیت PVDF می توان به عمر بالاتر آن در برابر اشعه ماورای بنفش نور خورشید اشاره داشت که با گذشت سال ها دچار تغییر رنگ و پوسته شدن رنگ نیز نمی گردد.
ساختار و فرمول پوشش این ورق ها تشکیل شده است از : رنگ و الکل، رزین فلوئوروکربن دارای آنزیم فلورین، حلال استر می باشد.

ورق کامپوزیت ضدحریق

ورق کامپوزیت ضد حریق به دلیل نوع ماده تشکیل دهنده هسته مرکزی آن که از جنس مواد نسوز و غیرقابل اشتعال بوده و در صورت بروز آتش سوزی، حریق توسط این ورق گسترش پیدا نکرده و در صورت اشتعال کندسوز بوده و دود سمی از خود متصاعد نمی کند. ورق های کامپوزیت معمولی با جنس هسته پلی اتیلن در صورت وقوع حریق از خود گاز و دود سمی منتشر می کنند که در صورت استنشاق آن، فرد دچار خفگی و مسمومیت شدید خواهد گردید.

ورق کامپوزیت ضدحریق
ورق کامپوزیت ضدحریق

ورق کامپوزیت نانو (Nano)

امروزه با پیدایش فناوری نانو بسیاری از صنایع متحول شده اند، صنعت ساختمان هم از این قاعده مستثنی نبود. از فناوری نانو در بیشتر اجزای ساختمان مانند : سیستم های هوشمند ساختمانی، اسکلت ساختمان، دکوراسیون داخلی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. ولی بیشترین کاربرد فناوری نانو مربوط می شود به نمای ساختمان و متریال های نما از جمله ورق آلومینیوم کامپوزیت پنل.
ورق کامپوزیت نانو با بهره گیری از فناوری نانو دارای قابلیت هایی از جمله : ضد آلایندگی، قابلیت ضد حریق، مقاومت بالا در برابر خط و خش می باشد. و اما مهمترین مزیت ورق کامپوزیت نانو، قابلیت خودتمیزکنندگی آن می باشد که می تواند هزینه های نگهداری و شستشوی ساختمان را تا حد زیادی کاهش دهد.

ورق کامپوزیت نانو Nano
ورق کامپوزیت نانو Nano

ورق کامپوزیت طرح چوب

ورق کامپوزیت طرح چوب با ظاهر کاملا مشابه چوب طبیعی، به دلیل ویژگی‌هایی که دارد همانند چوب دچار پوسیدگی نشده و بر اثر عوامل محیطی همچون تابش مستقیم نور خورشید دچار تغییر رنگ نشده و در مقایسه با چوب طبیعی از عمر بسیار بالاتری برخوردار است.
نمای کامپوزیت طرح چوب مانند چوب طبیعی دارای رگه های طبیعی بوده و فرد نظاره کننده به هیچ عنوان تفاوت آن را با چوب طبیعی متوجه نخواهد شد. یکی از معایب بزرگ نمای چوب معمولی تغییر در اندازه و رنگ آن، بر اثر بارش باران و رطوبت می باشد ولی ورق کامپوزیت به هیچ عنوان بر اثر عوامل نامساعد جوی دچار تغییر در ابعاد و پوسته شدن رنگ نیز نمی گردد.

ورق کامپوزیت طرح چوب
ورق کامپوزیت طرح چوب

ورق کامپوزیت لانه زنبوری (Honey comb)

ورق کامپوزیت لانه زنبوری که نام دیگر آن ورق کامپوزیت هانی کامب می باشد، متریال جدیدیست که با توجه به مزایای که دارد امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. فناوری به کار گرفته شده در تولید این ورق ها بسیار پیشرفته‌تر از ورق های کامپوزیت معمولی بوده بطوری که ساختار هسته داخلی آن بشکل لانه زنبور و توخالیست و دارای وزن بسیار سبکی می باشد. بهره گیری از این قابلیت باعث شده ورق آلومینیوم کامپوزیت دارای خاصیت عایق پذیری بسیار خوبی شود و در تابستان و زمستان باعث کاهش هزینه های سرمایش و گرمایش ساختمان گردد.
میتوان مزیت های این نوع ورق را به این ترتیب ذکر نمود : وزن سبک، مقاومت بالا در برابر ضربه به دلیل ساختار مرکزی لانه زنبوری با تراکم بالا، ضد حریق، دارای پوشش مقاوم در برابر خط و خش، دارای عمر بالا در برابر شرایط نامساعد جوی و اشعه فرای بنفش نور خورشید.

ورق کامپوزیت لانه زنبوری Honey comb
ورق کامپوزیت لانه زنبوری Honey comb

ورق کامپوزیت طرح سنگ

ورق کامپوزیت طرح سنگ با دارا بودن ظاهر کاملاً مشابه سنگ طبیعی و دارای انواع طرح های کوناگون سنگ طبیعی، می توانند جایگزین مناسبی برای سنگ نمای ساختمان شوند.‌ ورقهای کامپوزیت طرح سنگ دارای وزن سبک تر، عمر بالاتر و سرعت سریع تر در اجرا نسبت به نمای سنگ می باشد. ورق کامپوزیت نمای سنگ برخلاف سنگ طبیعی دچار شکنندگی نشده و تابش نور خورشید باعث تغییر رنگ و کدری آن نمی گردد.

ورق کامپوزیت طرح سنگ
ورق کامپوزیت طرح سنگ

ورق کامپوزیت آینه ای

از ورق کامپوزیت آینه ای در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد که بیشتر در دو نوع طلایی و نقره ای تولید و عرضه می گردد. پوشش نهایی ورق کامپوزیت طرح آینه ای از نوع بادوام ترین و پیشرفته ترین فناوری موجود در جهان بوده که دارای حداقل ۱۵ سال مقاومت در برابر اشعه فرابنفش نور خورشید می باشد.‌ از مزیت‌های این ورق می توان به قابلیت بازتاب بیشترین میزان نور خورشید بین سایر ورق ها اشاره داشت که این ویژگی به دلیل وجود سطح بسیار صیقلی و آینه آن میسر می گردد که در مناطق گرمسیر می تواند باعث خنک شدن دمای ساختمان گردد که در نهایت هزینه های سرمایش ساختمان در تابستان را کاهش می دهد.

ورق کامپوزیت آینه ای
ورق کامپوزیت آینه ای

ورق کامپوزیت طرح آجر

از ورق کامپوزیت طرح آجر در نمای ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و همچنین تابلو فروشگاه ها و مغازه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه ورود متریال های جدید نما به صنعت ساختمان باعث تحول شده در این صنعت شده است. ورق کامپوزیت به جهت عمر و ماندگاری بسیار بالاتر نسبت به نماهای سنتی همچون آجر، و عدم فرسودگی در برابر عوامل محیطی و… بیش از پیش مورد استقبال مهندسین معمار و انبوه سازان قرار گرفته است.

ورق کامپوزیت طرح آجر
ورق کامپوزیت طرح آجر

ورق کامپوزیت سه بعدی (3D)

ورق کامپوزیت سه بعدی ایده ای نو و خلاقانه ای بوده که با توجه به قابلیت های منحصر به فردی که ورق آلومینیوم کامپوزیت از جمله قابلیت سفارش در ابعاد و اندازه های سفارشی و همچنین قابلیت خمش و شکل پذیری آسانی که دارد، این امکان را به طراحان و معماران می‌دهد تا بتوانند اشکال پیچیده و سه بعدی را بر روی نمای ساختمان به وسیله ورق کامپوزیت 3D اجرا نمایند.
نمای کامپوزیت سه بعدی با نورپردازی خاصی که بر روی آن اعمال می گردد، چشم هر بیننده ای را محصور خود خواهد نمود.

ورق کامپوزیت سه بعدی (3D)
ورق کامپوزیت سه بعدی (3D)

ورق کامپوزیت دکوراسیون داخلی

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان نسبت به گذشته بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. تاثیر که رنگ بندی ورق کامپوزیت در دکوراسیون داخلی بر روی حس آرامش و بهبود راندمان کاری در محیط های اداری بر روی فرد می گذار، ثابت شده است. ورق کامپوزیت به دلیل و سرعت در اجرای آن جز بهترین گزینه ها جهت دکوراسیون داخلی می باشد می‌توان از آن برای پوشش دیوارها و ستون ها و دیگر نقاط داخلی ساختمان استفاده نمود.

ورق کامپوزیت دکوراسیون داخلی
ورق کامپوزیت دکوراسیون داخلی